RVT1A471M0607
Extended
Manufacturer
RS
MFR.Part #
RVT1A471M0607
JLCPCB Part #
C19077962
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 120mA@120Hz 470uF 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS