RP114K301D-TRB
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP114K301D-TRB
JLCPCB Part #
C194610
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 300mA 300mV@(300mA) 3V 5.25V 50uA 75dB@(1kHz) 75uVrms Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS