UCR10EVHJSR011
MFR.Part #
UCR10EVHJSR011
JLCPCB Part #
C1699599
Description
11mΩ 330mW 50ppm/℃~+450ppm/℃ SMD Shunt ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS