PE0805JRF470R047L
MFR.Part #
PE0805JRF470R047L
JLCPCB Part #
C1719044
Description
47mΩ 500mW Metal Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS