UCR10EVHFSR051
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
UCR10EVHFSR051
JLCPCB Part #
C3947929
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+150ppm/℃ 333mW 51mΩ Thick Film Resistor ±1% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS