RRS100P03HZGTB
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
RRS100P03HZGTB
JLCPCB Part #
C3279952
Package
SOP-8
Description
1 P-Channel 10A 12.6mΩ@10V 2.5V 2W 3.6nF 30V 39nC@5V SOP-8 MOSFETs ROHS