RB162L-40TE25
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
RB162L-40TE25
JLCPCB Part #
C7038002
Package
DO-214AC(SMA)
Description
1A 40V 500uA@40V 550mV@1A DO-214AC(SMA) Schottky Diodes ROHS