BD42500G-CTR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD42500G-CTR
JLCPCB Part #
C3193343
Package
SSOP-5
Description
-40℃~+150℃ 1 120mV@(50mA) 2.5V~16V 40uA 42V 50mA 80dB@(120Hz) Adjustable Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS