BU33TD3WG-TR
MFR.Part #
BU33TD3WG-TR
JLCPCB Part #
C919447
Package
SSOP-5
Description
-40℃~+85℃ 1 200mA 220mV@(200mA) 3.3V 35uA 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS