BR24G16FVT-3AGE2
MFR.Part #
BR24G16FVT-3AGE2
JLCPCB Part #
C2061510
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 1.6V~5.5V 16Kbit 1MHz 40 Years 5ms Hardware write protection function、Noise suppression function、Built-in power-on reset (POR) I2C TSSOP-8 EEPROM ROHS