BD33HC0MEFJ-ME2
MFR.Part #
BD33HC0MEFJ-ME2
JLCPCB Part #
C5246374
Package
HTSOP-J8
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 1A 3.3V 8V 900mV@(1A) 900uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS