BD33FA1FP3-ZTL
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD33FA1FP3-ZTL
JLCPCB Part #
C525561
Package
SOT-89-3K
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 25V 3.3V 3V@(0.1A) 450uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive SOT-89-3K Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS