BD18GA3WEFJ-E2
MFR.Part #
BD18GA3WEFJ-E2
JLCPCB Part #
C3747091
Package
HTSOP-J8
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 14V 300mA 600uA 900mV@(300mA) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS