BD15IC0MEFJ-ME2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD15IC0MEFJ-ME2
JLCPCB Part #
C5576397
Package
HTSOP-J8
Description
-40℃~+105℃ 1 1.5V 1A 400mV@(1A) 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive HTSOP-J8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS