BD15GA3WNUX-TR
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BD15GA3WNUX-TR
JLCPCB Part #
C3745922
Package
UFDFN-8-EP
Description
-25℃~+85℃ 1 1.5V 14V 300mA 900mV@(300mA) 900uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive UFDFN-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS