PTFR0402Q5K10P9
MFR.Part #
PTFR0402Q5K10P9
JLCPCB Part #
C53280146
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 5.1kΩ 60mW 75V Thin Film Resistor ±0.02% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS