PTFR0402Q5K10N9
MFR.Part #
PTFR0402Q5K10N9
JLCPCB Part #
C53280147
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 5.1kΩ 60mW 75V Thin Film Resistor ±0.02% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS