MFCR0612FR020K9R
Extended
Manufacturer
RESI
MFR.Part #
MFCR0612FR020K9R
JLCPCB Part #
C53280152
Package
0612
Description
10A 1W 20mΩ SMD ±1% ±100ppm/℃ 0612 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS