HPCR0805F27R0K9
MFR.Part #
HPCR0805F27R0K9
JLCPCB Part #
C365278
Package
0805
Description
-55℃~+125℃ 150V 250mW 27Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS