AECR0402F82R0K9
MFR.Part #
AECR0402F82R0K9
JLCPCB Part #
C352387
Description
-55℃~+155℃ 50V 63mW 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS