X95840UV20IZ-2.7
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X95840UV20IZ-2.7
JLCPCB Part #
C1539911
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 2.7V~5.5V 256 4 50kΩ 5uA I2C Linear ±20% ±45ppm/℃ TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS