X9116WS8-2.7
MFR.Part #
X9116WS8-2.7
JLCPCB Part #
C6358391
Package
SOIC-8
Description
1 10kΩ 16 1uA 2.7V~5.5V Linear ±20% ±300ppm/℃ SOIC-8 Digital Potentiometers