UPC78L10T-E1-AZ
MFR.Part #
UPC78L10T-E1-AZ
JLCPCB Part #
C3746498
Package
SOT-89
Description
-20℃~+85℃@(Ta) 1 1.7V 100uVrms 10V 2.5mA 25V 69dB@(120Hz) 70mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS