NP88N055MLE-S18-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP88N055MLE-S18-AY
Description
-55℃~+175℃ 1.7nF 14.6nF 2.5V 240nC@10V 288W 55V 6.8mΩ@4.5V 88A 890pF N-Channel - MOSFETs ROHS