NP80N055MHE-S18-AY
MFR.Part #
NP80N055MHE-S18-AY
JLCPCB Part #
C6344909
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.8W、120W 11mΩ@10V 2.4nF 330pF 3V 55V 60nC@10V 80A TO-220-3 MOSFETs