RM16P60LD
MFR.Part #
RM16P60LD
JLCPCB Part #
C3290947
Package
TO-252-2
Description
-50℃~+150℃ 1 P-Channel 1.81nF 125pF 16A 2.2V@250uA 25W 31nC@10V 48mΩ@10V 60V 95pF P-Channel TO-252-2 MOSFETs ROHS