RM6A5N30S6
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM6A5N30S6
JLCPCB Part #
C3290075
Package
SOT-23-6
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.5V@250uA 2.7W 30pF 325pF@15V 32V 35mΩ@10V 4.2nC@4.5V 6.5A N-Channel SOT-23-6 MOSFETs ROHS