UJ3C065030K3S
Extended
Manufacturer
Qorvo
MFR.Part #
UJ3C065030K3S
JLCPCB Part #
C5814993
Package
TO-247-3
Description
441W 650V 85A N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS