SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
PTTC(Polytronics Tech)
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C462543
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 16.9A@10/1000us 1uA 24V 29.5V 38.9V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS