PJ78M12TE
Extended
Manufacturer
PJSEMI
MFR.Part #
PJ78M12TE
JLCPCB Part #
C469394
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 12V 2V 35V 500mA 6mA 75uV 80dB@(120Hz) Fixed Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS