PTW20N50A
Extended
Manufacturer
PIP
MFR.Part #
PTW20N50A
JLCPCB Part #
C575814
Package
TO-3P-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 20A 240mΩ@10V 275W 2V 35pF 500V 65nC@250V TO-3P-3 MOSFETs ROHS