PTP11N40
Extended
Manufacturer
PIP
MFR.Part #
PTP11N40
JLCPCB Part #
C575805
Package
TO-220
Description
1 N-channel 11A 140W 350mΩ@10V 400V TO-220 MOSFETs ROHS