PCR1V331MCL1GS
MFR.Part #
PCR1V331MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161953
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 12.7mm 16mΩ@100kHz 330uF 35V 4000hrs@125℃ Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS