EEVTG2A221M
MFR.Part #
EEVTG2A221M
JLCPCB Part #
C402001
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 100V 2000hrs@125℃ 220uF 280mΩ@100kHz 400mA@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS