EEVFK1J471M
MFR.Part #
EEVFK1J471M
JLCPCB Part #
C178728
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.058A@120Hz 16mm 17mm 470uF 5000hrs@105℃ 63V ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS