EEVEB2D470SM
MFR.Part #
EEVEB2D470SM
JLCPCB Part #
C401950
Description
-25℃~+105℃ 200V 330mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS