EEUTP1E272B
MFR.Part #
EEUTP1E272B
JLCPCB Part #
C278541
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+135℃ 16mm 2.76A@100kHz 2000hrs@135℃ 22mΩ@100kHz 25V 25mm 2700uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS