EEUFR1E272S
MFR.Part #
EEUFR1E272S
JLCPCB Part #
C407890
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 16mm 17mΩ@100kHz 20mm 25V 2700uF 3.3A@100kHz 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS