EEU-FC1V561E
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEU-FC1V561E
JLCPCB Part #
C4155674
Package
Plugin,D10xL27mm
Description
-55℃~+105℃ 1.08A@120Hz 10mm 27mm 3000hrs@105℃ 35V 560uF 5mm ±20% 插件,D10xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS