EEU-FC1H4R7
MFR.Part #
EEU-FC1H4R7
JLCPCB Part #
C1589695
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 1.3Ω 1000hrs@105℃ 11mm 2mm 4.7uF 50V 5mm 61.75mA@120Hz ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS