EEU-FC0J562B
MFR.Part #
EEU-FC0J562B
JLCPCB Part #
C1597971
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.874A@120Hz 16mm 20mm 29mΩ 5000hrs@105℃ 5600uF 6.3V 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS