EEHZK1E561UP
MFR.Part #
EEHZK1E561UP
JLCPCB Part #
C542516
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 10mm 25V 4000hrs@125℃ 420mA@100Hz 560uF ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS