EEF-UE0D561ER
MFR.Part #
EEF-UE0D561ER
JLCPCB Part #
C3274940
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 12mΩ 2V 3.3A@100kHz 4.2mm 560uF Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS