EEFCX1C680R
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEFCX1C680R
JLCPCB Part #
C139567
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 3.2A@100kHz 4.3mm 40mΩ@100kHz 68uF 7.3mm Polymer ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS