EEFCX0D471R
MFR.Part #
EEFCX0D471R
JLCPCB Part #
C427108
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 15mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 2V 470uF 5.1A@100kHz Polymer ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS