EEETK1E101P
MFR.Part #
EEETK1E101P
JLCPCB Part #
C401907
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 100uF 197mA@100kHz 25V 3000hrs@125℃ 300mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS