EEETG1A471UP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEETG1A471UP
JLCPCB Part #
C401878
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 10V 10mm 2000hrs@125℃ 270mA@100kHz 300mΩ@100kHz 470uF ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS