EEEHA1H330XP
MFR.Part #
EEEHA1H330XP
JLCPCB Part #
C336389
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 33uF 50V 6.3mm 7.7mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS