EEE-FTE151XAL
MFR.Part #
EEE-FTE151XAL
JLCPCB Part #
C1881602
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 25V 6.3mm 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS