EEEFN1J101V
MFR.Part #
EEEFN1J101V
JLCPCB Part #
C497617
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 350mΩ@100kHz 400mA@100kHz 63V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS